ניהול כספים במיקור חוץ

ניהול כספי במיקור חוץ

בכל חברה גדולה קיים סמנכ"ל כספים או מנהל כספים. איש פיננסים מקצועי שמשמש כיד ימינו של המנכ"ל ומעורב בכל ההחלטות העסקיות המרכזיות ושולט בכל הנושאים הכספיים של העסק.
אנו מאפשרים גם לחברות קטנות ובינוניות שעדיין לא הגיעו להיקף שמאפשר סמנכ"ל כספים במשרה מלאה, לקבל את כל השירותים המקצועיים הללו, בהיקף חלקי ובהתאמה מלאה לצרכי העסק שלהם.
השירות הזה מאפשר למנכ"לים ולבעלי העסקים להתפנות לפיתוח העסק – שיווק, אסטרטגיה, הגדלת המכירות וניהול שוטף של הארגון ואנו מטפלים עבורם בכל ההיבטים הקשורים לניהול הכספי של החברה ועושים להם שקט בגזרת הכספים.

אנו מעמידים לרשות החברה סמנכ"ל כספים חיצוני, מנהל כספים או חשב, בהיקף משרה המותאם לצרכי העסק – החל ממספר שעות שבועיות שבועית ועד למשרה מלאה, בהתאם לגודל העסק ולצרכים העסקיים והפיננסיים שלו.
מנהל הכספים מטפל בכל נושאי האשראי, בנקים, תזרים מזומנים, תקציב, תמחיר, ניהול הגביה ובקרה פיננסית שוטפת.

המיומנות והניסיון העסקי-ניהולי שלנו מאפשר למנהלים ליהנות גם מליווי ניהולי-עסקי, קבלת החלטות ניהוליות, גיבוש מהלכים עסקיים, תכנון ארגוני, מיקוד אסטרטגי וכמובן גיוסי אשראי והשקעות.

מה כוללים שרותי ניהול כספים במיקור חוץ ?

 • יעוץ פיננסי שוטף למנכ"לים.
 • ניהול תזרים המזומנים של העסק וניהול צמוד של הקשר מול הבנקים.
 • גיוסי אשראי ממקורות בנקאיים וחוץ בנקאיים.
 • בניית תקציב וניהול תקציב באופן שוטף.
 • הקמת מרכזי רווח ובקרתם.
 • דוחות ודיווחים ניהוליים להנהלת החברה.
 • ניתוח הדוחות הכספיים.
 • ניתוחי רווחיות.
 • ניהול הגביה.
 • בניית תמחיר ובקרתו.
 • ניתוחים כלכליים שוטפים.
 • הכנת תוכניות עסקיות.
 • גיבוש מהלכי התייעלות וחיסכון.
 • ניהול ההנה"ח
 • קשר מול רו"ח של העסק וגורמי חוץ.

מה יוצא לכם המנכ"לים?

בראש ובראשונה – שקט.
מערכת כספים מסודרת ונשלטת, תכנון מראש וטיפול מקצועי בנושאים הללו מורידים מכם המון רעש.
כשיש גורם מקצועי שיודע לדבר עם הבנקים, וכשיש תמונה ברורה של מצב הכספים בעסק והכל מבוצע באופן מסודר, אין יותר הפתעות ולילות ללא שינה.

מרוויחים יותר:
כשהכל מדיד, מנותח ומנוהל על פי יעדים ברורים, ההחלטות העסקיות הופכות לברורות וקלות. פתאום מזהים מה מרוויח, מה מפסיד, היכן צריך לשנות ואיך.

בנוסף – אנו מפנים לכם זמן לפיתוח העסק לניהול, אסטרטגיה, פיתוח עסקי ועוד. בזמן שאנו מטפלים בכספים ובתזרים אתם מתפנים לפתח את העסק ולרוץ קדימה.

מעבר לכך, הניסיון הניהולי והעסקי שלנו מאפשרים לנו להביא לעסקים שאנו מלווים גם ערכים מוספים בכל הקשור למהלכים עסקיים ולהחלטות בנושאי אסטרטגיה, ארגון, ניהול, מכירות, שיווק ועוד.

הצוות שלנו כולל מנהלי כספים בעלי 10 שנות ניסיון לפחות, בחברות שונות במשק. כל לקוח מלווה ע"י צוות המונה שני אנשי מקצוע, כשהשילוב ביניהם מאפשר בקרה, סיעור מוחות ומענה לנושאים שאינם רק פיננסיים.

שאלות ותשובות בניהול כספים במיקור חוץ

מהו ניהול כספים במיקור חוץ

ניהול כספים במיקור חוץ הוא תהליך שבו ארגונים מסוימים מעבירים חלק ממשימות ניהול הכספים והחשבונאות שלהם לספק שירות חיצוני. זה יכול לכלול משימות כמו ניהול תזרימי מזומנים, תכנון תקציבי, דיווח פיננסי, ניתוח פיננסי, ניהול חשבונות לתשלום ולקבלה, ועוד.

מהם היתרונות של ניהול כספים במיקור חוץ

יתרון מרכזי בניהול כספים במיקור חוץ הוא חיסכון בעלויות, מכיוון שהארגון יכול לחסוך על עלויות גיוס, הכשרה, ותחזוקת עובדים מתמחים בתחום הפיננסי. בנוסף, זה מאפשר לארגונים להתמקד בליבת העסק שלהם תוך הסתמכות על מומחיות חיצונית לניהול הכספים שלהם, ולעיתים גם מספק גישה לטכנולוגיות מתקדמות ולשיטות עבודה מובילות בתעשייה.

מהם האתגרים של ניהול כספים במיקור חוץ

אתגרים עיקריים כוללים את הצורך בתיאום ובתקשורת יעילה בין הארגון לספק השירות, ודאות של הגנה על נתונים רגישים ושמירה על פרטיות. בנוסף, ישנה הצורך לבחור בקפידה ספק שירות שמתאים לצרכים ולתרבות של הארגון, ולוודא שהשירות מתוכנן ומופעל באופן שמבטיח תוצאות איכותיות ועמידה ביעדים פיננסיים.

כיצד ניתן למדוד את הצלחת ניהול כספים במיקור חוץ

מדידת הצלחה יכולה להתבצע באמצעות קביעת מטרות מוגדרות ומדידים כמותיים שישקפו את היעדים הפיננסיים והתפוקתיים הרצויים. דוגמאות לכך יכולות להיות שיפור בדיוק הדיווח הפיננסי, קיצור זמני המחזור לקבלת דוחות, חיסכון בעלויות פעולה, או שיפור בניתוח תזרימי מזומנים.

ניהול כספים

סיכום ניהול כספים במיקור חוץ

נושא תיאור
הגדרהחברות בהיקפים קטנים ובינוניים שזקוקות לניהול כספים מקצועי אך אין צורך במשרה מלאה, מעבירות את ניהול הכספים לגוף חיצוני מתמחה
יתרונותחיסכון בעלויות, מומחיות מקצועית, גישה לכלים מתקדמים .
אתגריםהאתגר המרכזי – ללמוד כיצד עובדים עם סמנכל כספים
בחירת ספקבדיקת ניסיון ומומחיות, חוות דעת, התאמה לתרבות הארגון.
מדידת הצלחהקביעת מטרות ומדדים, מעקב תקופתי, הערכה מחודשת.
לשיחת ייעוץ חינם

/ 5.

דילוג לתוכן